Czy mogę wybrać login name dla siebie?

Niestety, ale nie. Został przyjęty standard w przyznawaniu login name i musimy się go trzymać. Jest to pierwsza litera imienia oraz do 7 znaków nazwiska. W niektórych przypadkach, gdy login name powtarza się dla kilku użytkowników, jako ostatni znak może wystąpić cyfra.



 Nie mogę się zalogować. Podamy powody dlaczego tak się dzieje i jak je rozwiązać.


  • Po podaniu hasła system wyświetla Login incorrect.

    Świadczy to o podaniu niewłaściwego login name (wtedy próbujemy zalogować się na konto kogoś innego lub nieistniejące) lub hasła. Proszę jeszcze raz uważnie wpisać login name i hasło. Proszę pamiętać, że w tym systemie rozróżnialne są małe i duże litery. Jeśli ponowne próby nie powiodą się, to proszę zgłosić się do administratora lub złożyć karteczkę (tutaj podany jest wzór) to hasło zostanie zmienione na inne.

  • Możliwe, że chcemy połączyć się z komputera, którego nazwa nie figuruje w reverse DNS tamtejszej sieci. Należy wtedy zwrócić się do do administratora tamtejszej sieci o zdefiniowanie komputera.

  • Jeśli powyższe wskazowki nie pomogą należy pofatygować się do administratora



  • Nie mogę zmienić hasła.

    Jeśli podczas poprawnego logowania (korzystając z programu telnet), po podaniu hasła pojawi się komunikat:
    Password does not decrypt secret key for unix.xxxx@elka.pw.edu.pl
    należy zglosić się do administratora, aby on zmienił hasło.
    Ten komunikat jest powodem braku możliwości zmiany hasła a także braku możliwości czytania poczty zdalnie przy pomocy POP'a czy też IMAP'a( w przypadku elektrona).


    Co zrobić z zapomnianym hasłem?

    Najlepiej (także dla nas) przypomnieć sobie ;-)



    Co zrobić, gdy nie można w żaden sposób przypomnieć sobie hasła?

    Wtedy należy złożyć kartkę do pokoju, w którym urzędujemy (patrz wyżej) z następującymi danymi:

    serwer: mion
    imię i nazwisko
    numer indeksu
    nowe hasło
    login name
    (jeśli znasz)

    Przy składaniu karteczek trzeba okazać legitymacje.

    Tutaj znajdziesz godziny naszych dyżurów

     Uwaga: Hasło jest wpisywane dokładnie tak jak jest podane na kartce.

     


    Jakim limitem objęte są konta na Mionie?

    Każde konto na Mionie objęte jest limitem ilości zajmowanego miejsca na dysku quota. Rozróżnialne są dwa limity tzw. miękki i twardy. Przekroczenie limitu miękkiego powoduje jedynie wyświetlenie komunikatu o takim wydarzeniu. Należy w ciągu 7 dni zwolnić zajętą przestrzeń na dysku. Jeżeli tego nie zrobimy nie będziemy mogli nic zapisać na koncie a co z tym wiąże się poczta też do nas nie będzie dostarczana. Ratunkiem dla nas jedynym jest zmniejszenie ilości własnych programów na koncie (lub w skrzynce pocztowej, gdyż poczta też jest objęta linitem) po niżej limitu. Przekroczenie limitu twardego jest nie możliwe, gdyż powyżej tej wartości zapis na dysku jest niemożliwy. Stan limitu możemy dowiedzieć się wydając komendę quota -v . A gdy chcesz oczyścić swoje konto ze zbędnych plików ...
    Info: katalog /tmp jest jedynie ograniczony ilością wolnego miejsca - zapisywanie w tym katalogu nie powoduje przekroczenia limitu.



    Wstęp Netykieta Konta Bezpieczeństwo Poczta Programy Modem WWW Różne Sieć_wydziałowa

    Email